צו כינוס – הקפאת הליכים

צו כינוס - הקפאת הליכים

מבוא

פרקטית, מתן צו הכינוס מסמן את תחילת הליך פשיטת הרגל עבור החייב (אף שלא בהכרח מבחינה משפטית). תוצאות מתן צו הכינוס יתאפיינו, בין היתר, במינוי מנהל מיוחד לנכסי החייב, אך בעיקר בניתוק החייב מ"ידיה הארוכות" של לשכת ההוצאה לפועל והכנסתו תחת הגנתה הרחבה של פשיטת הרגל.

 

מרגע זה, לא ניתן יותר להטיל עיקולים או הגבלות מבית ההוצאה לפועל על החייב ולא ניתן יהיה לנהל נגדו תביעות כספיות (שנוצרו טרם מתן הצו), אלא באישור בית משפט. כך, שניתן לומר, שצו הכינוס הוא למעשה צו הקפאת הליכים משום שהוא מונע ומבטל כל הליך הנועד לאכוף חיוב (מלבד סייגים) מהחייב. בכך, מתן צו הקפאת הליכם מחזיר את החייב לשגרה תקינה ולקיום חיי כלכלה נוחים ככל שניתן. כמו כן, נוסף לאיסור הטלת עיקולים והגבלות מההוצאה לפועל, תבוטל גם הגבלת רישיון הנהיגה של החייב, יינתן לו כרטיס חיוב דביט ואישור לפתיחת חשבון בנק על יתרת זכות בלבד.

 

לסיכום, צו הקפאת הליכים זה מתחיל את שיקומו של החייב, מנתק אותו מההוצאה לפועל ומרכז את נכסי החייב שבבעלותו לשם פירעון חובותיו בעתיד. כל שעל החייב לעשות הוא לעמוד בצו התשלומים ובהגשת דו"חות, וכן להימנע מיצירת חובות חדשים.

האם לאחר מתן צו כינוס עליי לעמוד בתנאים ספציפיים?

אכן. כניסתו של חייב תחת חסותה והגנתה של פשיטת הרגל נושאת בתוכה גם חובות מטעם החייב. הראשונה – תשלום חודשי לקופת הכינוס. תשלום זה נקבע ביחס להוצאות וההכנסות של החייב, ולרוב תשלום זה יהיה נמוך משמעותית מתשלום פרטני לכל חוב וחוב בנפרד.

 

החובה השנייה –  עדכון המנהל המיוחד בדבר אותן הוצאות והכנסות על מנת לעמוד על תום ליבו של החייב וכן להעשיר עד כמה שניתן את קופת הכינוס ממנה ייפרעו, ככל שניתן, חובות החייב.

 

 

האם ניתן להגיש בקשה נוספת לפשיטת רגל אם בוטל בעבר צו הכינוס?

הכל תלוי בנסיבות כל מקרה ומקרה, אך חייב ש"נזרק" מההליך יוכל, ברוב המקרים, לחזור להליך תוך 12 חודשים.

ליצירת קשר מלאו את הפרטים

פשיטת רגל - היום שאחרי

לפרטים נוספים

ביטול הגבלת רישיון נהיגה

לפרטים נוספים

הגנת חייב מוגבל באמצעים

לפרטים נוספים

מחיקת חובות בהליכי הוצאה לפועל

לפרטים נוספים

Call Now Button